Innowacyjna wirtualna przymierzalnia.


Sprawdź swój wygląd w kolorowych soczewkach.

Ewolucja soczewek kontaktowych w głównej mierze dotyczy materiałów z jakich są wytwarzane. Minęło ponad 10 lat odkąd na rynku pojawiła się pierwsza soczewka silikonowo-hydrożelowa. Dziś już wiadomo, że jej wysoka tlenoprzepuszczalność dowiodła skuteczności zastosowanego materiału. Powikłania związane z niedotlenieniem rogówki są obecnie coraz rzadziej spotykane.

Opracowanie idealnego materiału nie jest łatwe. Pierwsza generacja soczewek SiH miała wysoki moduł sztywności. Oznaczało to, że w wielu przypadkach przejściom z soczewek hydrożelowych na SiH towarzyszył spadek komfortu noszenia. Ponadto, dzięki dobrym parametrom przepuszczalności tlenu, wydłużył się czas noszenia soczewki, co z kolei skutkowało częstszym występowaniem problemów uszkodzeń nabłonka oraz brodawkowego zapalenia spojówek.

Druga generacja soczewek zmierzała do rozwiązania tych problemów poprzez zmniejszenie sztywności i użycie różnych metod modyfikowania i zwilżania powierzchni soczewki w celu poprawy biokompatybilności, interakcji z systemem pielęgnacji i nawilżania. Fakt, iż niski komfort użytkowania był głównym powodem porzuceń soczewek, producenci stale dążyli do polepszania tych obszarów. Tak powstała trzecia generacja soczewek SiH- po pięciu latach prac nad nowym materiałem, soczewki o niższym module sztywności, z wysoką przepuszczalnością tlenu, trafiły do sklepów jako soczewka OxygenOne Ultra HD.

Soczewka z przepuszczalnością tlenu 86 Dk/t (dla -3.00 D) zdecydowanie przekracza minimum wymagane dla zdrowego używania w trybie dziennym. Zawartość wody na poziomie 58% bardziej przypomina soczewki hydrożelowe – jest zdecydowanie wyższa niż w konkurencyjnych konstrukcjach. Większa zawartość wody sprawia, że soczewki są bardziej zwilżalne i odporne na osady, co podnosi biokompatybilność.

Aby maksymalnie zwiększyć wygodę, soczewka ma moduł dużo niższy niż każda inna- wynosi tylko 0.5MPa. Daje to korzyść użytkownikom w postaci większego komfortu.

Inne soczewki SiH- dla przezwyciężenia problemu z hydrofobowym charakterem silikonu- mają modyfikowaną powierzchnię, co poprawia komfort użytkownika. Czasem materiał jest wzbogacany o środek nawilżający. Do produkcji soczewek Ultra HD wykorzystuje się opatentowany nowy proces AquaGen, w wyniku którego powstaje unikalny ze zwiększoną przepuszczalnością tlenu, lepszą naturalną zwilżalnością i biokompatybilnością. Zostało to osiągnięte poprzez kontrolowanie sposobu w jaki nowatorski silikon hydrofobowy łączą się na poziomie molekularnym, tworząc powierzchnię z niezrównaną biokompatybilnością i zwilżalnością bez konieczności modyfikacji powierzchni. Materiał zachowuje przy tym doskonałą klarowność i niski moduł, tworząc bezkompromisowy wizualnie i komfortowo model trzeciej generacji soczewki kontaktowej silikonowo – hydrożelowej.