O soczewkach

Soczewki kontaktowe są formą korekcji wzroku dla bezkompromisowych użytkowników, którzy chcą przeżywać każdy dzień na sto procent, niezależnie od prowadzonego stylu życia.

Krótka historia soczewek kontaktowych

Intensywna promocja soczewek kontaktowych, z jaką mamy do czynienia w ostatnich latach, sprawia wrażenie, że to wynalazek młody. Tymczasem historia soczewek korekcyjnych nakładanych bezpośrednio na gałkę oczną sięga epoki renesansu. Trudno uwierzyć, że w 2008 roku minęło 500 lat od ich wynalezienia. Swoją obecną popularność soczewki kontaktowe zawdzięczają nie tylko łatwej dostępności, ale też zaawansowanym konstrukcjom, poprawiającym skuteczność korekcji oraz komfort użytkowania.Więcej »

Fakty i mity o soczewkach kontaktowych

Z wiedzą o soczewkach bywa różnie. Nawet sami użytkownicy często mają mylne o nich przekonanie. Pragniemy obalić najczęstsze mity dotyczące soczewek kontaktowych.Więcej »

Zalety soczewek kontaktowych

Soczewki kontaktowe to idealny sposób korekcji wzroku, który pozwala w pełni cieszyć się każdym dniem, niezależnie od stylu życia. Oto najczęściej wymianę przez użytkowników powody, dla których warto zdecydować się na soczewki kontaktowe.Więcej »

Jakie soczewki wybrać? Rodzaje, podział i typy soczewek kontaktowych

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów soczewek – m.in. jednodniowe, miesięczne, sferyczne, toryczne, twarde, miękkie itd. Trudno z tak szerokiej i różnorodnej gamy produktów wybrać coś odpowiedniego dla siebie. Aby ułatwić wybór przedstawimy podział soczewek ze względu na różne kryteria.Więcej »

Soczewki silikonowe III generacji

Ewolucja soczewek kontaktowych w głównej mierze dotyczy materiałów z jakich są wytwarzane. Minęło ponad 10 lat odkąd na rynku pojawiła się pierwsza soczewka silikonowo-hydrożelowa. Dziś już wiadomo, że jej wysoka tlenoprzepuszczalność dowiodła skuteczności zastosowanego materiału. Powikłania związane z niedotlenieniem rogówki są obecnie coraz rzadziej spotykane.Więcej »

Hialuronian sodu – właściwości i zastosowanie

Kwas hialuronowy to glikozoaminoglikan naturalnie występujący w tkankach całego organizmu. Można go znaleźć również w gałce ocznej w ciele szklistym, filmie łzowym i cieczy wodnistej. Jego głównym zadaniem jest utrzymanie właściwego poziomu nawilżenia struktur oka.Więcej »