Krótka historia soczewek kontaktowych
Intensywna promocja soczewek kontaktowych, z jaką mamy do czynienia w ostatnich latach, sprawia wrażenie, że to wynalazek młody. Tymczasem historia soczewek korekcyjnych nakładanych bezpośrednio na gałkę oczną sięga epoki renesansu. Trudno uwierzyć, że w 2008 roku minęło 500 lat od ich wynalezienia. Swoją obecną popularność soczewki kontaktowe zawdzięczają nie tylko łatwej dostępności, ale też zaawansowanym konstrukcjom, poprawiającym skuteczność korekcji oraz komfort użytkowania.Więcej »
Fakty i mity o soczewkach kontaktowych
Z wiedzą o soczewkach bywa różnie. Nawet sami użytkownicy często mają mylne o nich przekonanie. Pragniemy obalić najczęstsze mity dotyczące soczewek kontaktowych.Więcej »
Zalety soczewek kontaktowych
Soczewki kontaktowe to idealny sposób korekcji wzroku, który pozwala w pełni cieszyć się każdym dniem, niezależnie od stylu życia. Oto najczęściej wymianę przez użytkowników powody, dla których warto zdecydować się na soczewki kontaktowe.Więcej »
Jakie soczewki wybrać? Rodzaje, podział i typy soczewek kontaktowych
Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów soczewek – m.in. jednodniowe, miesięczne, sferyczne, toryczne, twarde, miękkie itd. Trudno z tak szerokiej i różnorodnej gamy produktów wybrać coś odpowiedniego dla siebie. Aby ułatwić wybór przedstawimy podział soczewek ze względu na różne kryteria.Więcej »
Soczewki silikonowe III generacji
Ewolucja soczewek kontaktowych w głównej mierze dotyczy materiałów z jakich są wytwarzane. Minęło ponad 10 lat odkąd na rynku pojawiła się pierwsza soczewka silikonowo-hydrożelowa. Dziś już wiadomo, że jej wysoka tlenoprzepuszczalność dowiodła skuteczności zastosowanego materiału. Powikłania związane z niedotlenieniem rogówki są obecnie coraz rzadziej spotykane.Więcej »
Hialuronian sodu – właściwości i zastosowanie
Kwas hialuronowy to glikozoaminoglikan naturalnie występujący w tkankach całego organizmu. Można go znaleźć również w gałce ocznej w ciele szklistym, filmie łzowym i cieczy wodnistej. Jego głównym zadaniem jest utrzymanie właściwego poziomu nawilżenia struktur oka.Więcej »